De opkomst was groot, meer dan 130 liefhebbers van het Friese paard kwamen af op deze informatieve avond. Het symposium was ingedeeld in twee rondes. Alice Booij was gespreksleidster. In ronde 1 werden de thema’s gezondheid, verwantschap en moderne voortplantingstechnieken behandeld door Marco de Bruijn, Cees Oomen en Jaimy Oude Wesselink. Marco de Bruijn van dierenkliniek Wolvega gaf in zijn presentatie aan dat de weerbaarheid van het Friese paard vergeleken met een aantal jaar geleden sterk achteruit is gegaan. Waar Friezen met een bepaalde infectie eerder nog gemakkelijk geholpen konden worden, lukt dit nu heel vaak niet meer. Daarnaast groeit de frequentie van bepaalde aandoeningen nog steeds. Cees Oomen van CRV had het in zijn presentatie over hoe in de rundveesector de inteeltproblemen heeft aangepakt. Zo hebben zij bijvoorbeeld een systeem dat op basis van wensen en genetica al bepaalde paringen uitsluit. Jaimy Oude Wesselink van Equiception gaf een korte presentatie over moderne voortplantingstechnieken en hoe deze bij kunnen dragen bij het inteelt probleem. Na de presentaties kregen bezoekers in de zaal de kans om vragen te stellen aan de heren.

In ronde 2 werd het thema de kloof tussen fokker en gebruiker aangepakt. Corina van den Bunt, Ted Kop Jansen, Roelof Tjeerdsma en Udo de Haan schoven bij Alice Booij aan tafel. Zij stelde een tal van vragen aan de specialisten over bijvoorbeeld het verschil tussen een keuringspaard en een sportpaard. Ieder heeft zijn eigen kwaliteiten maar zij zijn zeker niet altijd hetzelfde. Instelling van het paard was voor alle 4 de specialisten het belangrijkste, het paard moet het leuk vinden en voor je willen werken. Tussendoor kregen bezoekers in de zaal ook de kans om nog wat vragen te stellen.

Na afloop waren de reacties op het symposium erg positief, het was een zeer geslaagde avond waar bezoekers met veel stof tot nadenken weer huiswaarts zijn gegaan. 

Symposium 1.jpeg

Symposium 3.jpeg